Kemahtuz

Kemahtuz

kemahtuz

Kemah Tuz, doğal tuzlu su çözeltisini yaz aylarında doğal buharlaştırma yöntemi ile kristalize edilerek üretim yapan, doğal yapısını bozmadan üretim yöntemi ve teknolojisini sürekli güncelleyerek ve geliştirerek üretimine devam eden Ülkemizin önemli tuz üretim ocaklarından bir tanesidir.

Urartu Madencilik Ltd. Şirketi’nin Erzincan İli, Kemah İlçesinde; yer kabuğu içerisindeki kaya tuzu tabakalarından geçen tatlı suyun tuz tabakalarını eritmesi şeklinde oluşan tuzlu su kaynakları vardır.

Yeryüzüne ulaşan tuzlu su çözeltisi önce derecelendirme (konsantrasyon)  havuzlarında dinlendirilerek tuzluluk derecesi arttırılır ve bünyesinde bulundurduğu ağır maden minerallerinden ayrıştırılır. Üretime hazır hale gelen tuzlu su çözeltisi üretim (kristalizasyon) havuzlarında yaz aylarında güneş altında doğal buharlaştırma yöntemi ile kristalleşerek havuz tabanına çökmektedir. Kristalleşerek havuz içerisinde biriken tuzlar uzman personellerimiz tarafından toplanarak paketleme ve depolama tesislerimize sevk edilerek satışa hazır hale getirilir.kemahtuz, kemah tuzu, kemah tuz

0532 356 56 86 Tuz için arayınız.


Product Compare (0)


kemahtuz

kemahtuz

öğütücü ile birlikde kemah tuzuKavonoz ve öğütücü ile birlikde aladığınızda kargo dahil 20 tl K..

20decimal_point00TL 20decimal_point00TL Ex Tax: 20decimal_point00TL

kemahtuzu

kemahtuzu

Öğütücü ile birlikde kemah tuzuKavonoz ve öğütücü ile birlikde aladığınızda kargo dahil 20 tl dirKem..

20decimal_point00TL 20decimal_point00TL Ex Tax: 20decimal_point00TL

text_pagination